Vyše tristo žiakov si v Bratislave opäť vyskúša univerzitné prostredie

06.07.2016
     Približne 340 žiakom spestrí letné prázdniny seriál prednášok a výletov v rámci Detskej Univerzity Komenského (DUK) v Bratislave. Na slávnostnej imatrikulácii mladých študentov, ktorá bola v priestoroch auly Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa zúčastnil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan spolu so šéfom rezortu financií Petrom Kažimírom.
     „Keď som si pozrel, aký pestrý a zaujímavý program Vás nasledujúce týždne čaká, tak sa musím priznať, že vám úprimne závidím,“ prihovoril sa žiakom minister Plavčan. Vo svojej reči taktiež vyzdvihol samotnú myšlienku detskej univerzity a poďakoval sa organizátorom, vrátane otcovi DUK – riaditeľovi Divadla Aréna Jurajovi Kukurovi.
     Program 14. ročníka detskej univerzity hneď aj odštartoval prvou prednáškou, ktorú si na tému Prečo peniaze kazia charakter? pripravil práve minister financií P. Kažimír.
     Spolu je pre deti pripravených deväť prednášok, ktoré sa budú snažiť zodpovedať aj také otázky ako napríklad Prečo je jeseň farebná?, Prečo lietadlo nespadne? či Prečo potrebujeme umenie a kultúru?. Dopĺňa ich program sprievodných podujatí a workshopov, kde sa študenti môžu venovať tancu, rozvoju debatných zručností alebo logického myslenia a taktiež navštívia viaceré zaujímavé miesta, ako sú napríklad vojenský útvar v Leviciach, škola v prírode na Planinke či výrobný závod Volkswagen v Bratislave.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku