Vybrali sme logo pre Team Slovakia

  • Dátum: 08.04.2021

Do súťaže o návrh loga pre Team Slovakia sa prihlásilo 1154 detí. Na stránke zverejňujeme trinásť najlepších. Všetkým posielame ceny. Víťazné logo predstavíme oficiálne na tlačovej konferencii.

Sme hrdí na slovenské športové hviezdy na špičkovej svetovej úrovni. Ich podpora patrí medzi priority MŠVVaŠ, pričom len v roku 2021 na ich prípravu vyčleňujeme viac ako 5 miliónov eur. Ich príbehy, osudy, úspechy a pády teraz chceme priblížiť všetkým, a preto pre nich vytvárame spoločnú značku, a pod ktorou budú spoločne vystupovať.

Značka však potrebuje skvelé logo. Preto sme vyzvali kreatívnych študentov základných, stredných aj vysokých škôl, aby sa zapojili do súťaže o návrh loga pre Team Slovakia. Pôvodne sme súťaž chceli vyhodnotiť 5. februára, prišli nám však stovky návrhov, a tak sme ju ešte o niekoľko týždňov predĺžili.

 

Spolu nám prišlo presne 1154 návrhov, vybrali sme najlepší, ktorý poslúži ako predloha pre finálnu podobu loga pre Team Slovakia. Pri výbere nám pomáhali aj ľudia, ktorí hlasovali na našich sociálnych sieťach. Zapojili sa aj niektorí športovci z Team Slovakia.

 

Víťazné logo predstavíme na oficiálnej tlačovej konferencii. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom za každý jeden príspevok, aj za trpezlivosť pri výbere.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku