Vonkajšie športoviská sú už otvorené pre športovcov aj širokú verejnosť

24.04.2020

     Od dnešného dňa sa pre športovú obec, ale aj širokú verejnosť otvárajú vonkajšie športoviská. Vyplýva to z Usmernenia  k Opatreniu ÚVZ SR č. OLP/3461/2020 vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport. O jeho podrobnostiach informoval dnes na tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.  ​
     Dokument podpísaný hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom upravuje podmienky pre vonkajšie športové aktivity vykonávané organizovaným spôsobom pod vedením športového odborníka​.
     Usmernenie vypracované rezortom školstva je reakciou na postupné uvoľňovanie opatrení v 1. fáze tohto procesu, v ďalšej etape uvoľňovania sa ministerstvo bude usilovať o postupné otváranie aj krytých športovísk.
      V súvislosti s otvorením vonkajších športovísk vyzval Ivan Husár všetkých športovcov, trénerov, rodičov, ale aj prevádzkovateľov ihrísk, aby zodpovedne dodržiavali pokyny uvedené v usmernení. "Vieme, že potrvá, kým sa športovci dostanú zase do formy, ale tento rok nepôjde o rekordy, dôležité je zvládnuť túto krízu čo najlepšie," povedal na záver svojho vystúpenia štátny tajomník.

Foto: TASR

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku