Víťazi SOČ na medzinárodnej prehliadke v Rusku

03.07.2012

     Stredoškolská odborná činnosť je spôsob, akým si študenti môžu zmerať svoje  vedomosti, zručnosti a odborný prístup k rôznym problematikám. Víťazi celoslovenského kola SOČ nás v týchto dňoch reprezentujú na prestížnej medzinárodnej prehliadke.
    
Celkovo 29 stredoškolákov, ktorí uspeli na tohtoročnej celoštátnej prehliadke Stredoškolskej odbornej činnosti, predstaví svoje víťazné projekty na Európskom stretnutí mladých vedcov ESE 2012 v ruskom meste Tula. Medzinárodná prehliadka prác žiakov stredných škôl z viac ako 30 krajín Európy bude dnes slávnostne otvorená a potrvá do 8. júla.
     Počas nej sa naši stredoškoláci predstavia vlastnými prácami, a to napríklad o návrate rysa do voľnej prírody, o prototype zabezpečenia servera šifrovaním, ale aj o využití hadieho jedu v medicíne. Účasť na medzinárodnom stretnutí im zároveň umožní získať nové komunikačné zručnosti, odborné skúsenosti, informácie i kontakty.

Michal Kaliňák
hovorca ministra

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku