Víťazi celoštátneho kola súťaže v spracovaní informácií na PC vycestujú do Budapešti

11.03.2015
     Už druhý deň si 39 žiakov stredných škôl z celého Slovenska testuje svoje zručnosti v spracovaní informácii na počítači. Celonárodná súťaž začala včera a vrcholí dnešným dňom v priestoroch Spojenej školy Slanická Osada v Námestove.
      Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania organizujú v poradí už 49. ročník celoštátnej súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači „SIP“.
     Práca s informačno-komunikačnými technológiami je súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu na všetkých stredných školách na Slovensku. Súťaž má nielen preveriť zručnosti a kreativitu žiakov, ale tiež motivovať ich ku kreativite, samostatnosti a zodpovednosti.
     Postupu do celoštátneho kola súťaže predchádzal úspech v krajských kolách, do ktorých sa zapojilo v tomto školskom roku 299 žiakov zo 72 stredných škôl. Súťažilo sa v troch súťažných disciplínach a to Písanie na počítači, Úprava textu na počítači-UTX  a Wordprocessing – profesionálne spracovanie textu na počítači. 
     Víťazi celoštátneho kola budú nominovaní na účasť v medzinárodnom kole 50. kongresu INTERSTENO, ktorý sa bude konať v dňoch 18. až 24. júla 2015 v Budapešti. Viac informácií o súťaži nájdete na stránke www.siov.sk/sip/11146s.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku