Viliam Tankó získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v boxe do 22 rokov v rumunskom meste Braila

27.03.2017
     V rumunskom meste Braila sa predvčerom skončili majstrovstvá Európy v boxe do 22 rokov. Na šampionáte (14. - 22. 3.) bolo prítomných 183 boxerov z 31 štátov.
     Slovensko reprezentovali športovci Národného športového centra Viliam Tankó vo váhovej kategórii do 56 kg a Andrej Csemez v kategórii do 75 kg. Mini výpravu viedla dvojica trénerov Pavol Hlavačka a Tomáš Kovács (Tomi KID), najnovšie aj prezident Slovenskej boxerskej federácie. Po návrate z podujatia zavítali na tlačovú besedu do Národného športového centra, kde ich privítal riaditeľ NŠC Martin Pavlík.
      „Vstup do turnaja nám vyšiel na výbornú. Andrej " Bandi" Csemez nedal šancu svojmu súperovi Viktorovi Árpádovi z Maďarskaa zvíťazil v 3. kole vzdaním súpera. Viliam Tankó mal na úvod voľný žreb. Nastúpil na súboj do najlepšej osmičky proti skúsenému Bulharovi Duškovi Mihailovovi a jednoznačným víťazstvom 5:0 na body si vybojoval účasť vo štvrťfinále. Vo štvrťfinálovom súboji porazil Maďara Nándora Csóku 4:1 na body a zabezpečil si tak bronzový kov, “ povedal  Tomi KID Kovács.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku