Vianočnú akadémiu Spojenej školy na Mokrohájskej navštívil aj minister školstva Peter Plavčan

09.12.2016
     Spevácke, tanečné i divadelné vystúpenia detí a žiakov i cvičný zápas v boccii s paralympijskou víťazkou. Taký bol program ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana počas jeho dnešnej návštevy na pôde Spojenej školy na Mokrohájskej ulici v Bratislave.
     Do Vianočnej akadémie školy sa zapojili deti a žiaci všetkých jej súčastí – od materskej a základnej školy až po obchodnú akadémiu a gymnázium. Minister školstva vo svojom príhovore ocenil okrem iného aj sálu zaplnenú divákmi. „Vidím, že deti, žiaci, učitelia i rodičia tu tvoria jedno veľké spoločenstvo, ktorému záleží na rozvoji školy,“ uviedol minister Peter Plavčan. Okrem neho sa na slávnostnom podujatí zúčastnil aj prezident Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš a ďalší hostia, vrátane paralympijských medailistov z Rio de Janeiro v boccii Michaely Balcovej a Róberta Ďurkoviča.
       Práve títo úspešní reprezentanti robili spoločnosť ministrovi školstva v rámci cvičného zápasu v boccii. Tú si Peter Plavčan vôbec prvýkrát zahral proti Michaele Balcovej a paralympijskej víťazke podľahol so cťou po výsledkoch 1:9 a 2:8. „Títo vynikajúci športovci môžu byť skvelými vzormi nielen pre ľudí s postihnutím, ale aj pre nás všetkých,“ zdôraznil minister Peter Plavčan po zápase.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku