Vedecko-technická spolupráca s Argentínou bude pokračovať

16.09.2014
     Nanotechnológie, IT, zdravotníctvo, obnoviteľné energie či agropotraviny – aj v týchto oblastiach bude Slovensko spolupracovať s Argentínou. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Peter Pellegrini a argentínsky minister pre vedu a technológie Lino Barañao podpísali dnes dohodu o vedecko-technickej spolupráci. „Chceme prepojiť tých, ktorí majú vedomosti s tými, ktorí majú bohatstvo,“ ozrejmil plány svojho rezortu L. Barañao.
     Na základe tohto dokumentu budú Slovensko a Argentína pokračovať v spoločnom riešení výskumných projektov. Spolupráca bude zameraná napríklad aj na výmenu vedcov, výskumníkov a expertov či vedeckých a technických informácií, ako aj na organizáciu vedeckých konferencií, kurzov, seminárov a výstav.
     Obe krajiny sa zároveň budú snažiť podporovať spoluprácu vo vedecko-technickom rozvoji aj medzi podnikateľskými subjektmi. „Bol by som rád, keby sme spoločnými silami dokázali vytvoriť a financovať taký podnikateľský produkt, ktorý by mohol obohatiť obe krajiny,“ povedal P. Pellegrini.
     Dlhoročná spolupráca s Argentínou v oblasti vedy a techniky sa doposiaľ realizovala vďaka Slovenskej akadémii vied a argentínskej Národnej rady vedeckého a technického výskumu (CONICET). Slovensko-argentínsku spoluprácu na úrovni vysokých škôl reprezentuje najmä Slovenská technická univerzita a Paneurópska vysoká škola.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku