Navigácia

Vedecké projekty gymnazistov z Prešova získali ocenenie aj v Číne

     Nádejní výskumníci zo Slovenska sa nestratili ani na najväčšej celočínskej medzinárodnej súťaži mladých vedcov CASTIC 2017 v meste Hangzhou, ktorá sa konala od 14. - 21. augusta 2017. Miriam Feretová, Samuel Smoter a Peter Škripko si vybojovali v náročnej konkurencii strieborné medaily.
     Aj tento úspech potvrdzuje kvalitu ich vedeckých projektov. Miriam Feretová, Samuel Smoter získali za spoločný projekt „Prírodné éterické oleje  v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor“ striebornú medailu už na tohtoročnej najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2017 v americkom meste Los Angeles. Práve tam si vybojovali pozvanie na súťaž v Číne od Čínskej asociácie pre vedu a techniku.
     Peter Škripko v Číne súťažil s projektom „Vplyv kremíka na zvýšenie tolerancie zasolenia pôd u Agropyron elongatum“, za ktorý dostal na celosvetovej projektovej olympiáde I-SWEEEP v americkom Houstone bronzovú medailu.
     Na medzinárodné súťaže sa mladí vedci kvalifikovali vďaka úspechu na celoslovenskom kole súťaže Festival vedy a techniky AMAVET, ktorý sa koná každoročne ako jedno z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky