Veda je hra, navyše užitočná. Špeciálny podcast s tými, ktorí "ju hrajú" profesionálne

Vedci stále neprišli na koreň všetkým tajomstvám života. Veda je hra, navyše užitočná. Aj preto nadšenie pre výskum mnohým z nich vydrží po celý život. No predsa len, vedia si predstaviť, že by robili niečo iné?

Veda na dosah - podcast CVTI SR

Pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2020 vydávame prvý zo série špeciálnych podcastov Veda na dosah. V dnešnom dieli si môžete vypočuť rôzne príbehy našich vedcov, v ktorých odkrývajú ako sa dostali k svojej práci a čo ich na tom, čo skúmajú, fascinuje.

Dozviete sa napríklad aj to, ako si vedia pomôcť, keď sa vo výskume ocitnú v slepej uličke. „Musela som sa naučiť, že nemôžem pomôcť úplne všetkým. To podstatné, čo musíme urobiť my, ako aj celá odborná verejnosť, je edukovať. A potom sa už človek rozhodne sám a ja to musím rešpektovať," povedala v rozhovore MUDr. Adela Penesová, PhD. z Biomedicínskeho centra SAV, ktorá sa zaoberá liečbou ľudí s extrémnou obezitou a venuje sa aj jej výskumu.

Všetky podcasty sú dostupné na stránke vedanadosah.sk, na YouTube CVTI SR a cez aplikácie na streamovanie hudby Spotify, Apple Podcasts a ďalšie.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky