V Ríme slávnostne inaugurovali Slovenský historický ústav

18.12.2014
     V priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Taliansku v pondelok 15. decembra 2014 slávnostne inaugurovali Slovenský historický ústav v Ríme (SHÚR), ktorý patrí medzi rozpočtové organizácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      Na podujatí, ktorým sa ústav verejne predstavil rímskej vedeckej a kultúrnej obci, sa zišlo vyše sto osobností vedeckého, verejného či kultúrneho života zo Slovenska i Talianska. Zúčastnil sa ho aj predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil potrebu národnej vedeckej inštitúcie v Ríme.
      SHÚR počas svojho takmer ročného pôsobenia vyslal na výskumy do Talianska a Vatikánu už 14 vedcov a momentálne pripravuje prvé číslo vlastného vedeckého časopisu Slovak Studies i monografie v edičnej sérii ústavu. Hneď počas prvého roku jeho činnosti ústav prijali do Únie archeologických, historických a kunsthistorických ústavov v Ríme.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku