V Ríme sa zídu stovky učiteľov z celej Európy na eTwinning konferenciu

20.11.2014
     Viac ako 500 učiteľov z krajín Európy sa oboznámi, ako eTwinning prispieva k otváraniu systémov vzdelávania prostredníctvom inovačných spôsobov vyučovania a učenia sa. Práve tejto téme je totiž venovaná medzinárodná konferencia, ktorá sa bude konať v Ríme v dňoch 27. až 29. novembra 2014. Slovensko na nej bude zastupovať 10 učiteľov a učiteliek zo základných a stredných škôl.
     Program konferencie bude zameraný na zdieľanie novej praxe, objavovanie nových spôsobov vyučovania a posilnenie eTwinning komunity prostredníctvom worshopov, interaktívnych diskusií a neformálnych stretnutí. Konferencia bude tiež príležitosťou osláviť vynikajúce výsledky v spolupráci škôl v programe eTwinning. V priebehu záverečného dňa bude panel expertov a pedagógov spolu s účastníkmi diskutovať o tom, ako eTwinning zvyšuje kompetencie žiakov a učiteľov.
     Do programu Európskej komisie eTwinning, ktorý prebieha už deviaty rok, je zapojených takmer 280 000 zaregistrovaných učiteľov v 42 krajinách, ktorí spolu komunikujú, pracujú a zakladajú cezhraničné vzdelávacie projekty. Program eTwinning potvrdzuje svoju úlohu vo vytváraní európskeho priestoru pre vzdelávanie. Pomáha učiteľom spolupracovať, spájať sa a zdieľať prostredníctvom najväčšej vzdelávacej komunity v Európe.
     Na Slovensku program organizačne zabezpečuje Národná služba pre elektronickú spoluprácu škôl pri Žilinskej univerzite v Žiline s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku