V MPC vystavujú aj študenti

     Priestor nielen pre učiteľov, ale aj pre žiakov a študentov. Metodicko-pedagogické centrum na niekoľko týždňov zaujme aj študentskou výstavou fotografií, grafického a priestorového dizajnu.
     Od 25. januára 2016 skrášľujú priestory Metodicko-pedagogického centra v Bratislave fotografie študentov Pedagogickej a sociálnej akadémie, Bullova 2 v Bratislave. Škola sa spolu s desiatimi európskymi školami zapojila do medzinárodného projektu Comenius „Malými krokmi k veľkému skoku európskemu občianstvu“.
     Projekt poukazuje na naše spoločné európske korene a spojenia. Fotografie boli nafotené počas pobytu študentov v Portugalsku pod vedením výtvarnej pedagogičky Tatiany Filovej a pedagogičky Galiny Šimončičovej. Fotky sú plné zážitkov, priateľstva a kultúrnych pamiatok zo zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Aktuálne umenie od mladých a talentovaných
     Metodicko-pedagogické centrum v Bratislave vo vlastných priestoroch pripravilo aj výstavu výtvarných prác študentov grafického a priestorového dizajnu,priemyselného a interiérového dizajnu zo Súkromnej strednej umeleckej školy dizajnu, Ivanská cesta  21 v Bratislave.
     Práce korigovali Mgr. Michal Mečár, Mgr. art. Peter Fašanok, Mgr. art. Róbert Szegény a Mgr. art. Tomáš Vicen. Je isté, že pútavé, kvalitné a kreatívne spracované grafické motívy pritiahnu mnoho pohľadov. Výstava nesie názov Grafický dizajn očami stredoškolákov.
     Výstavu pripravila Slávka Gécová, učiteľka kontinuálneho vzdelávania MPC a potrvá do 12. februára 2016. Záujemcovia sa na diela môžu prísť pozrieť na Ševčenkovu 11 v Bratislave.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky