V Miloslavove dnes ministri J. Draxler a P. Kažimír otvorili nový školský areál

29.02.2016
     Nová modulová základná škola a nové triedy v materskej škôlke – v obci Miloslavov neďaleko Bratislavy ich dnes slávnostne otvoril minister školstva Juraj Draxler spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom.
     Obec dostala na rozširovanie kapacít oboch zariadení spolu 460 000 eur. Pre miestnych žiakov je to výborná správa, nakoľko doteraz sa výučba na druhom stupni v Miloslavove vôbec neuskutočňovala a dochádzať bolo treba do bratislavskej mestskej štvrti – do Ružinova. „Vzhľadom na ranné zápchy a vzdialenosť je toto pre naše deti a rodičov naozaj veľmi náročné,“ opisuje situáciu riaditeľka školy Alena Jančeková.
     V novom pavilóne je teraz pripravených 10 úplne nových tried, ktoré po dohode môžu slúžiť potrebám i ďalších obci – Hviezdoslavov a Kvetoslavov, kde je tiež problém so zabezpečením povinnej školskej dochádzky.
     „Jednou z hlavných priorít vlády SR je riešenie kritických oblastí s nedostatočnou kapacitou materských škôl. Obec Miloslavov je príkladom toho, ako by malo vyzerať skutočne systémové riešenie tohto problému,“ povedal šéf rezortu školstva Juraj Draxler. Zároveň pripomenul, že v rokoch 2013 až 2015 už vláda podporila rozšírenie kapacít základných škôl vo výške okolo sedem miliónov eur, vďaka čomu vzniklo celkovo 253 nových tried pre približne 6 325 žiakov.
     Pri otváraní priestorov materskej školy si ministri prezreli hneď dve nové triedy. Vďaka nim sa kapacita škôlky rozšírila na 8 tried, ktoré od marca pojmú asi 150 detí.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku