V Košiciach otvoria druhý ročník Európskeho týždňa športu

09.09.2016
     Za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana, eurokomisára Tibora Navracsicsa a ďalších hostí bude zajtra 10. septembra 2016 v Košiciach oficiálne otvorený Európsky týždeň športu. Ide o v poradí druhý ročník celoeurópskeho podujatia, ktorého koordinátorom na Slovensku je Národné športové centrum.
     Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou kampane je heslo #BeActive (Buď aktívny), ktoré vyzýva na aktívny pohyb nielen v danom týždni, ale pravidelne. Iniciatíva sa zameriava na všetkých bez ohľadu na vek, vzdelanie či úroveň trénovanosti. Priamo v Košiciach sa do športových aktivít zapojí aj minister Peter Plavčan, ktorý sa zúčastní behu Košice Marathon Warm Up Run na trase dlhej 4,2 km.
     Do druhého ročníka Európskeho týždňa športu je zapojených 31 krajín. Druhý septembrový týždeň, od 10. do 17. septembra 2016, bude po celej Európe nabitý športovými aktivitami a podujatiami s európskym rozmerom. V niektorých európskych krajinách budú aktivity pokračovať až do konca septembra. Doteraz je v celej Európe registrovaných 14 205 podujatí s viac než milión účastníkov. V SR je registrovaných približne 150 podujatí s vyše 90 000 účastníkmi v osemdesiatke miest a obcí.
      Oficiálne otvorenie Európskeho týždňa športu 2016 sa uskutoční na Slovensku 10. septembra v Košiciach a hlavné podujatie ETŠ 2016 v Bruseli je plánované dňa 15. septembra. Podrobné informácie o Európskom týždni športu nájdete na stránkach www.tyzdensportu.sk.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku