V hodnotení výskumu sa chystajú zmeny na európskej úrovni. Odborná diskusia si položí aj otázky ich národného kontextu

V hodnotení výskumu sa chystajú zmeny na európskej úrovni. Odborná diskusia si položí aj otázky ich národného kontextu. Hodnotenie výskumu má prejsť reformou na európskej úrovni. Hovorí o tom dokument v podobe Dohody Európskej asociácie univerzít (EUA). „Na stôl ju dostanú“ aj odborníci na Slovensku. O národných perspektívach reformy budú diskutovať na seminári v rámci série podujatí EUA. Hostiť ho bude jeden z organizátorov podujatia, Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).

plagát

V seminári sa odborná verejnosť zoznámi s tvorbou a konceptom Dohody o reforme hodnotenia výskumu, ktorý priblížia reprezentanti EUA, Stephane Berghmans, riaditeľ Oddelenia pre výskum a inovácie EUA, a Vinciane Gaillard, zástupkyňa riaditeľa Oddelenia pre výskum a inovácie EUA.

Úvod do reformy v národnom kontexte predstaví Martin Kanovský, riaditeľ Odboru stratégií a koncepcií vedy, výskumu a vysokých škôl MŠVVaŠ SR.

Z európskeho pohľadu ho doplní Vinciane Gaillard, zástupkyňa riaditeľa Oddelenia pre výskum a inovácie EUA. Hovoriť bude v akom stave je aktuálne proces tvorby Dohody a tiež koalície

Neskôr priblíži aj riadenie koalície a ďalšie plánované kroky.

Po prezentáciách príde na rad odborná diskusia vo forme diskusného panelu. Diskusie sa zúčastnia zástupcovia kľúčových aktérov procesu hodnotenia vedy a výskumu, ktorí s reprezentantmi EUA budú diskutovať aplikáciu Dohody v národnom kontexte.  

Seminár sa uskutoční v anglickom jazyku. Pre záujemcov je registrácia aktuálne spustená. Podujatie bude 7. novembra 2022 v priestoroch CVTI SR na Lamačskej ceste 8/A v Bratislave. Sledovať je možné i formou online vysielania.

Kompletný program podujatia a bližšie informácie vrátane odkazu na text Dohody nájdu záujemcovia na webovej stránke CVTI SR – otvorenaveda.cvtisr.sk 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky