V Bánovciach nad Bebravou dostali žiaci polročné hodnotenie od ministra školstva

     Druháci a šiestaci zo Základnej školy na Školskej ul. v Bánovciach nad Bebravou si dnes prevzali polročné hodnotenie priamo z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana.
     "Páčilo sa mi, že deti sa vyjadrili, že radi chodia do školy, že ich škola baví a že sa radi učia. Niektoré známky boli v šiestej triede trochu horšie, ale nakoniec to svedčí aj o tom, že učitelia sa snažia byť objektívni a ohodnotiť vedomosti také, aké sú a neprilepšovať žiakom," uviedol minister Peter Plavčan po odovzdaní výpisov z vysvedčení vo vybraných triedach druhého a šiesteho ročníka. Následne sa stretol s pedagógmi školy a diskutoval s nimi o aktuálnych otázkach v regionálnom školstve.
     Prácu ministra školstva by riaditeľka ZŠ Školská Renáta Gieciová ohodnotila jednotkou a možno aj jednotkou s hviezdičkou. „Je to človek otvorený, schopný riešiť problémy školstva, je ústretový voči žiakom, má veľmi dobrý vzťah k žiakom aj celkovo asi k pedagógom, keď sa priklonil k novej koncepcii pre školstvo," zhodnotila.
      Návrh reformy podľa Gieciovej obsahuje výborné veci, niektoré z nich by so svojimi kolegami zase pripomienkovala. „Ak sa koncepcia ujme do života nášho školstva, tak určite pomôže riešiť problémy školstva, ktoré pretrvávajú a naši žiaci a rodičia budú určite spokojní," uzavrela.

Titulné foto: TASR

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky