Už 27. krát sa uskutoční Medzinárodná odborná konferencia - Dieťa v ohrození

06.11.2018
     Už 27. krát sa v Bratislave uskutoční Medzinárodná odborná konferencia – Dieťa v ohrození. Jej hlavnou témou je Rané poradenstvo ako prevencia školskej neúspešnosti. Po prvý raz budú v rámci konferencie udelené ocenenia osobnostiam poradenstva v troch kategóriách – Osobnosť poradenských centier, Mladý talent poradenstva a Dlhodobý prínos pre poradenskú činnosť.
     „Na Slovensku sme nedávno hľadali Učiteľa Slovenska,  pravidelne oceňujeme Učiteľa roka, chýba nám však oceňovanie odborných zamestnancov. Akoby sme úplne zabúdali na to, že veľké osobnosti máme aj v našich poradniach osobnosti, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňujú budúcnosť našich detí,“ uviedla riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie – Janette Motlová.
     V rámci konferencie sa predstaví 40 odborných príspevkov od odborníkov z Výskumného ústavu  detskej psychológie a patopsychológie, zo Slovenska ako aj zo zahraničia. Budú sa venovať témam ako zodpovednosť rodičov po rozvode rodiny, fyzické a duševné postihnutia detí, nechcené dieťa – dieťa v ohrození, poruchy učenia, či extrémistické prejavy u detí a mládeže. Súčasťou konferencie budú aj workshopy určené pre verejnosť. Záštitu nad konferenciou prebrala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku