Navigácia

Úspechy žiakov v dennom letnom IT tábore vyhodnotia významní hostia

     V rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie pripravila aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ako partner projektu, denný letný IT tábor. Ten sa aktuálne začal a na konci týždňa čaká účastníkov jeho slávnostné vyhodnotenie.
     V dňoch 17. až  21. júla 2017 sa žiaci druhého stupňa základných škôl zoznamujú s rôznymi poznatkami v oblasti informatiky, matematiky či fyziky v dennom letnom IT tábore. Na programe je práca s webovými stránkami, GPS systémom, aktivity v botanickej záhrade, ale aj chemické a fyzikálne pokusy.
    „Žiaci sa budú venovať aj robotike a programovaniu v známych programovacích jazykoch. Spoznajú zákutia Košíc prostredníctvom práce s GPS systémom. Vyrobia si tiež farebnú dúhu alebo roztancujú hrozienka pri netradičných experimentoch. Dokonca pri otázkach z fyziky si zostavia vlastnú expertnú skupinu a vytvoria plán vlastného výskumu. Odhalené tajomstvá budú prezentovať na vedeckej konferencii,“ približuje dianie v tábore, RNDr. Róbert Hajduk, PhD., garant pre popularizačné a mimoškolské aktivity projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.            
     Špeciálnym zavŕšením tohto letného IT tábora má byť jeho slávnostné vyhodnotnenie za účasti zástupcov Košice IT Valley a IT asociácie Slovenska. Účastníci budú za svoje snaženie ocenení v záverečný deň tábora, v piatok 21. júla 2017.     
     Projekt IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie sa realizuje vďaka podpore  z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje.

Ilustračné foto

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky