Navigácia

Úspech v Belehrade: Ján Volko senzačne strieborný na 60 m

Vrcholom pre slovenskú atletiku bolo na halových majstrovstvách Európy v Belehrade záverečné finále dňa beh na 60 m, v ktorom Ján Volko, športovec v podpore Národného športového centra, finišoval na druhom mieste a získal pre slovenskú atletiku striebro opäť s národným rekordom 6,58. Zlato vybojoval Brit Richard Kilty s európskym výkonom roka 6,54, bronz Švéd Sulayman Hamilton s osobným rekordom 6,63.
     Ján Volko štartoval v 6. dráhe a bol to vôbec prvý slovenský šprintér v histórii, ktorý sa ocitol v súboji o medailu v najkratšom šprinte. Podľa času zo semifinále 6,62, ktorým prelomil aj slovenský rekord Ľuboša Chochlíka 6,65 z roku 1987, mal dokonca šancu na medailu, a to by už bola naozaj unikátna záležitosť.
     Dvadsaťročný Volko, člen BK HNTN Bratislava a zverenec trénerov Nadi Bendovej a Róberta Kresťanka, štartoval na HME prvýkrát pred dvoma rokmi v Prahe a skončil v rozbehoch na 30. mieste. V Belehrade už súperil s európskou elitou a ovenčil sa striebrom.
     "Nemám slov, ani v najhlbšom sne som v to nedúfal, ešte si to ani neuvedomujem, čo všetko som dosiahol," povedal Ján Volko. "Ani neviem, čo povedať, čo sa vlastne v skutočnosti stalo. Mojím cieľom bolo v Belehrade postúpiť do semifinále a teraz pocestujem domov so striebrom, neuveriteľné. Možno je to preto, že som mal len také skromné očakávania. Mám striebro, navyše som dvakrát prekonal národný rekord. Asi mi Boh požehnal a nadelil talent," uviedol po vynikajúcom výsledku Volko.