Ukáž čo vieš na celoštátnej súťaži v odborných zručnostiach v odbore kaderník a vizážista „O zlaté nožnice“

Výstavisko Incheba EXPO, Medzinárodný veľtrh kozmetiky a kaderníctva INTERBEAUTY Bratislava, je miestom siedmeho ročníka celoštátnej súťaže stredoškolákov v odborných zručnostiach mladých kaderníkov a vizážistov Skills Slovakia, Ukáž čo vieš „O zlaté nožnice“.

logo ŠIOV

Podujatie sa uskutoční 21. októbra od 10:30 do 17:30 za účasti 117 súťažiacich (24 dospelých a 93 žiakov) z celého Slovenska a širokej verejnosti. Celoštátna súťaž sa tento rok uskutoční v štyroch kategóriách pre stredné školy a dospelých s témami:

- TREND CUT, dámsky trendový strih jeseň - zima 2022,

- KOMERČNÝ SVADOBNÝ ÚČES,

- MODERNÝ PÁNSKY STRIH, voľná téma bez kritérií.

Poslednou témou pre odbor kozmetička je Pin-up girl – súťaž v líčení. Okrem umiestnení na prvom až treťom mieste bude v každej z vyhlásených kategórií  vyhodnotený absolútny víťaz. 

Súťažiaci preukážu v určenom časovom limite svoje odborné zručnosti, predstavivosť, kreativitu, invenciu a cit pre kadernícke umenie a vizáž. Víťazi získajú hodnotné vecné ocenenia a stáže u profesionálnych kaderníkov.    

Organizátorom súťaže je Združenie kaderníkov a vizážistov Slovenska pod vedením profesionálneho kaderníka Polata Elalmisa z Hair Salónu Bratislava, ktorý podporuje súťaž aktívne niekoľko rokov. Už teraz sa teší sa na kreatívne nápady stredoškolákov a verí, že v súťaži získajú  nové skúsenosti, zručnosti a nezabudnuteľné zážitky. Podujatie podporili ďalší partneri a odborní hodnotitelia z praxe. Odborným a metodickým garantom podujatia je Štátny inštitút odborného vzdelávania, odbor podpory smerovania mládeže. Súťaž sa uskutoční pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky