Navigácia

Tohtoročný Európsky týždeň mládeže oslavuje demokraciu a participáciu mladých ľudí

Európsky týždeň mládeže nám pripomína prínos a angažovanosť mladých ľudí, ktorí sú kľúčom k budúcnosti kontinentu. Počas tohto týždňa sa v európskych krajinách konajú rôzne aktivity na zvýšenie povedomia o potrebách mládeže a na podporu ich účasti v spoločenskom živote.

ilustračný obrázok

Európsky týždeň mládeže sa koná každé dva roky. Tohtoročným mottom je „Daj svojej vízii hlas“. Tento ročník totiž oslavuje demokraciu a participáciu mladých ľudí v blížiacich sa Eurovoľbách.

Od 12. do 19. apríla 2024 sa konajú rôzne podujatia a aktivity po celej Európe, ktoré zahŕňajú workshopy, konferencie, diskusie, tréningy a kultúrne podujatia. Ich cieľom je osláviť a podporiť úlohu mladých ľudí vo vytváraní pozitívnych zmien.

Európsky týždeň mládeže sa koná pod záštitou Európskej komisie a Európskeho parlamentu, a jeho úspech je výsledkom spolupráce rôznych partnerov a organizácií z celej Európy.

Pre viac informácií o podujatiach a aktivitách počas Európskeho týždňa mládeže navštívte webovú stránku Európskeho portálu pre mládež.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky