Testovanie 9 ustúpilo Veľkej noci

      Deviataci budú tento rok písať Testovanie 9 neskôr. Pôvodný termín, 8. apríl 2015, totiž kolidoval s Veľkou nocou.
     „Predstava dôležitých skúšok hneď po prázdninách sa nepozdávala ani učiteľom, ani žiakom. Rezort školstva preto vyšiel v ústrety požiadavke o presunutie termínu a národné testovanie preložil o týždeň neskôr, na 15. apríla 2015,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Pellegrini.
       Ide tak celkovo až o mesačný posun oproti predchádzajúcim rokom (termíny boli vždy uprostred marca). Učitelia tak môžu byť spokojní – ich zverenci knihy neodložia do zabudnutia uprostred letného polroku, ako sa to stávalo v minulosti.
      To však nie je jediná pozitívna správa. V tomto školskom roku meníme, ale najmä zrýchľujeme procesy pri odosielaní výsledkov žiakov do škôl. Kým v minulosti si výsledky Testovania 9 v elektronickej podobe preberali základné školy z aplikácie CVTI - školského výpočtového strediska v Michalovciach a následne tieto údaje zadávali učitelia do prihlášok svojich žiakov na stredné školy, po novom to bude inak. Stredné školy si samé preberú výsledky tých deviatakov, ktorí sa k nim hlásia na štúdium zo spomínanej aplikácie.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky