Technické zručnosti žiakov a študentov preverí Zenit

04.02.2015
     Mladí strojári, informatici či dizajnéri si zmerajú svoje sily v celoštátnej súťaži Zenit. K stredoškolákom sa po druhý raz pripoja aj žiaci základných škôl, ktorí majú na školách posilnenú polytechnickú výchovu. 
     Celonárodnú súťaž Zenit organizuje 4. a 5. februára 2014 Stredná odborná škola v Trenčíne. Vedomosti a zručnosti žiakov zhodnotí odborná komisia v troch kategóriách: programovanie a web dizajn; elektronika a strojárstvo.Slávnostné otvorenie kategórie základných škôl sa uskutoční  3.februára o 19tej hodine v priestoroch SOŠ v Trenčíne, kategória stredných škôl sa slávnostne otvorí o deň neskôr.
     Do zoznamu súťažiacich sa prebojovalo 87 stredoškolákov, ktorí zvíťazili v krajských kolách. Po minuloročnej premiére sa predvedie aj 78 žiakov základných škôl, ktoré sú zapojené do národného projektu „Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.
     V poradí 31. ročník celonárodnej súťaže organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Zenit si už obľúbili nielen žiaci a študenti, ale aj pedagógovia, ktorí sa v rámci podujatia vzdelávajú na odborných workshopoch.
     Viac informácií nájdete na stránke http:// www.zsodborne.sk.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku