Team Slovakia a ADRA pomáhajú Ukrajincom

"Rodine rodine". Takto znie kampaň týkajúca sa balíka humanitárnej pomoci, ktorý rozbehla dobročinná organizácia ADRA a zapojil sa do nej aj projekt MŠVVaŠ SR Team Slovakia. Nakúpia, zabalia a doručia balík pomoci priamo do rúk utečencov na Ukrajinskej strane.

Ktorákoľvek rodina, ktorá môže, vie zaistiť živobytie na 2 týždne pre jednu rodinu utečencov na Ukrajine. V Košiciach pripravujú rodinné balíky, ktoré obsahujú 25 druhov trvanlivých potravín + 9 druhov hygienických potrieb.

ADRA zaisťuje nákup tovaru, balenie, transport na Ukrajinu aj distribúciu priamo do rúk utečencov. Balík váži 13 kg a má hodnotu 50.-€. Na popularizáciu akcie sa štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Ivan Husár rozhodol zapojiť aj projekt elitných športovcov s názvom Team Slovakia. Členka jeho komisie a bývalá basketbalistka Zuzana Žirková takýto balík pomáhala zabaliť.

Ivan Husár: „Budú to prezentovať naši reprezentanti, ktorých sme v Košiciach oslovili, Zuzana Žirková napríklad, bývalá basketbalistka. Pevne verím, že akciu spopularizujeme, aby sa do nej zapojilo čo možno najviac ľudí.“

Pomáhajú aj rodiny utečencov, ktorí tu našli svoje dočasné útočisko sa hneď pridali k skupine dobrovoľníkov. „Sme radi, že vy ste pomohli nám a tak teraz zase my máme príležitosť spolu s vami pomáhať našim…“ povedala jedna z matiek, ktorá tu býva spolu so svojimi deťmi.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky