Navigácia

Svetová francúzska škola v Bratislave

     V Bratislave od začiatku školského roka 2015/2016 oficiálne pôsobí francúzsko-slovenská základná škola s materskou školou. Školu s medzinárodným programom dnes slávnostne otvorili za prítomnosti ministra školstva Petra Plavčana, veľvyslanca Francúzska na Slovensku, pána Didiera Lopinota a pána Christopheho Boucharda, riaditeľa Agentúry pre francúzske vzdelávanie v zahraničí.
     „Je mi cťou zúčastniť sa na oficiálnom otvorení školy, ktorá v sebe spája nielen slovenské a francúzske tradície, ale nachádzame v nej kultúru takmer celého sveta, ktorú sem prinášajú nielen učitelia, ale aj žiaci,“ povedal počas otvorenia školy minister školstva Peter Plavčan.
FR_skola_2     Počas slávnostného otvorenia absolvoval minister prehliadku školy a navštívil aj triedy počas vyučovania. „Na hodinách, ako aj v celej škole panuje veľmi príjemná pozitívna atmosféra. Bolo vidno, že deti sa tu cítia dobré. A to je presne to, čo chceme dosiahnuť – aby deti chodili do školy radi“. 
      História tejto francúzskej školy na Slovensku sa začala písať v roku 2003, kedy boli zriadené prvé frankofónne triedy v priestoroch základnej školy na Cádrovej ul. v Bratislave. Po desiatich rokoch fungovania boli francúzske triedy odčlenené a bolo rozhodnuté o zriadení samostatnej súkromnej francúzskej školy. Od roku 2015 je škola zaradená do siete škôl a školských zariadení SR pod oficiálnym názvom Súkromná základná škola s materskou školou francúzsko-slovenskou na ulici M. C. Sklodowskej 1. Škola je zároveň súčasťou siete francúzskych škôl v zahraničí, čím sa zaradila medzi takmer 500 škôl v 135 krajinách sveta. Väčšina žiakov sú Slováci, prípadne deti z francúzsko-slovenských rodín. Od septembra 2017 má k materskej a základnej škole prvého a druhého stupňa pribudnúť aj gymnázium. 

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky