Navigácia

SUPERfinále 2024 v Šamoríne: Najväčšie školské športové podujatie na Slovensku privíta už o pár dní najlepších mladých športovcov

Šamorín bude aj tento rok hostiť vyše 1300 účastníkov, ktorí sa v dňoch 11.6 a 12.6.2024 zúčastnia SUPERfinále 2024. Ide o najväčšie školské športové podujatie na Slovensku. Najlepší športovci zo všetkých krajov Slovenska, ktorí postúpili cez okresné a krajské kolá až do finále s pomedzi viac ako 50 000 zapojených žiakov a žiačok, budú môcť zabojovať v celkovo osemnástich súťažiach. Podujatie prídu podporiť aj známe osobnosti zo sveta športu a televíznych obrazoviek.

„Teší ma, že SUPERfinále 2024 sa opäť stáva miestom, kde môžu naši najtalentovanejší mladí športovci ukázať svoje schopnosti a nadšenie pre šport. Toto podujatie nielenže spája žiakov zo všetkých kútov Slovenska, ale aj inšpiruje celú školskú komunitu k aktívnemu a zdravému životnému štýlu. Verím, že všetci účastníci si z tejto akcie odnesú nezabudnuteľné zážitky a nové priateľstvá,“ povedal minister školstva Tomáš Drucker.

Majstrovstvá Slovenska v školskom športe žiakov a žiačok základných škôl sú už tretí rok obľúbeným podujatím pod záštitou ministerstva školstva, na ktorom sa na jednom mieste stretnú tí, ktorí počas celého školského roka úspešne prechádzali okresnými a krajskými kolami. Teraz budú súťažiť vo finálových súbojoch vo futbale, stolnom tenise, gymnastickom 4 boji, volejbale, 3x3 basketbale a mnohých iných disciplínach. Chýbať nebude disciplína s názvom Nočný beh o pohár ministra školstva. Školské športové súťaže sú súčasťou konceptu Aktívnej školy, pomocou ktorého chce MŠVVaM SR motivovať a inšpirovať žiakov k pravidelnej pohybovej aktivite a zdravému životnému štýlu.
Na tomto festivale pohybu športu čaká návštevníkov pestrý sprievodný program a FUNzóna s viac ako 20 aktivitami. Pripravené sú pohybové a športové aktivity, ako pouličný super florbal so Slovenským zväzom florbalu, skúška sebaobrany so Slovenským zväzom MMA, Short Golf pre každého so Slovenskou golfovou asociáciou, olympijská výchova so Slovenským športovým a olympijským výborom, tance pre radosť so zväzom tanečných športov a mnoho ďalších. Počas oboch dní SUPERfinále 2024 podporia podujatie v Šamoríne aj športové osobnosti, ako reprezentanti U21, Nino Marcelli, Timotej Jambor, Sebastián Nebyla, Mário Sauer, tréner Jaroslav Kentoš, slovenský reprezentant Lukáš Péchy, slovenský automobilový pretekár Maťo Homola, slovenská gymnastka a účastníčka OH Barbora Mokošová.

WhatsApp Image 2024-06-07 at 09.40.40

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky