Navigácia

Štvrtý marec je Svetovým dňom povedomia o HPV víruse. Rezorty školstva a zdravotníctva podporujú prevenciu žiakov formou edukačného programu

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže podporuje iniciatívy vedúce k osvete a prevencii detí a mládeže. Pri príležitosti Svetového dňa povedomia o HPV víruse, ktorým je 4. marec, dáva do pozornosti pokračovanie projektu OZ ÁNO PREVENCIA s názvom Health Flag. Nad online edukačným programom pre stredné školy prevzalo záštitu Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže spolu s Ministerstvom zdravotníctva SR.

 „Teší nás úspech tohto projektu, na ktorý poukazuje skutočnosť, že v prvej fáze sa do neho prostredníctvom platformy EduPage zapojilo 255 tried, registrovalo sa približne 4 200 študentov a test spravilo 2 800 študentov, čo je vynikajúca správa, lebo za týmito číslami je nielen záujem študentov o svoje zdravie, ale aj snaha pedagógov po celom Slovensku. Všetkým, ktorí sa zapojili do prvej fázy – počnúc riaditeľmi škôl, cez učiteľov až po študentov za ich záujem ďakujeme,“ uviedol Ján Hrinko, štátny tajomník ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže.
„Ministerstvo zdravotníctva podporuje projekt HEALTH FLAG, ktorý dostáva do škôl hravou formou tému zdravia a prevencie. Jeho výsledky dokazujú užitočnosť takýchto projektov, pretože je nevyhnutné vzdelávať v tejto téme ľudí už v mladom veku. O to viac, ak majú možnosť zaočkovať sa proti HPV zo zdrojov verejného zdravotníctva  vo veku 12. až 14 rokov, ktoré im poskytne ochranu voči rizikovému ľudskému papilomavírusu  (HPV) prakticky na celý život. Vyjadrujem poďakovanie občianskemu združeniu ÁNO PREVENCIA  za úsilie vynaložené pri realizácii projektu a pevne verím v jeho pokračovanie,“  uviedol štátny tajomník MZ SR Ladislav Slobodník.

Stredné školy sa budú môcť zapojiť do druhej fázy projektu Health Flag, v ktorej sa bude opäť súťažiť o zaujímavé ceny. Občianske združenie ÁNO PREVENCIA, ktoré je vyhlasovateľom súťaže, bude v najbližšom období organizovať webinár o pravidlách a možnosti zapojenia sa s voľným vstupom pre všetkých učiteľov, ktorí prejavia záujem. Títo automaticky získajú e-book s potrebnými informáciami. Školy a ich triedy sa budú môcť zapájať do projektu v apríli a máji. Žiakov do súťaže prihlasuje pedagóg. V máji by sa malo konať druhé - náročnejšie kolo súťaže. Vyhodnotenie a oceňovanie najlepších tried a učiteľov sa uskutoční v júni.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky