Študenti stredných odborných škôl prezentujú vlastné výrobky a služby

24.11.2010

     V poradí už 19. ročník celoslovenskej výstavy výrobkov a služieb žiakov stredných odborných škôl JUVYR  sa začal dnes 24. novembra 2010 v Bratislave. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Jaroslav Ivančo. „Som nesmierne rád, že ministerstvo školstva organizuje takéto podujatie a myslím si, že je to veľmi dobrá príležitosť  na prezentáciu pre žiakov stredných škôl." Zároveň s výstavou sa koná aj 13. medzinárodný veľtrh cvičných firiem.

     Cieľom oboch podujatí  je prilákať čo najväčší počet žiakov základných škôl, ktorí sa rozhodujú  pri výbere svojho budúceho  štúdia.  Spolu s výstavnými stánkami odborných škôl si môžu návštevníci prezrieť aj prezentácie študentských cvičných firiem nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Talianska, Fínska, Rakúska, Bulharska  a Rumunska. V rámci nich môžu študenti zažiť atmosféru simulovaného cvičného predaja.

     Po slávnostnom otvorení sa uskutočnili celoštátne súťaže v učebných odboroch maliar a inštalatér a vo štvrtok 25. novembra si zmerajú svoje sily dievčatá v študijnom odbore kozmetička a vizážistka.

     Veľtrh potrvá do štvrtka 25. novembra 2010 do 18.00 v Bratislavskom kultúrnom a informačnom stredisku na Náb. arm. gen. L. Svobodu 3.

Fotogaléria

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku