STU oficiálne otvorila svoj univerzitný vedecký park v Bratislave

01.12.2015
     Študenti Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave budú môcť využívať dve nové auly. Tie dnes za prítomnosti predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ministra školstva Juraja Draxlera a predstaviteľov univerzity slávnostne otvorili v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií v Mlynskej doline.
     "Dnes sme otvorili nové auly na Fakulte informatiky a informačných technológií. Je to v tejto budove posledná časť, ktorú sme v dôsledku nedostatku financií museli posunúť. Celá budova je teraz plne funkčná a bude slúžiť študentom,"uviedol rektor STU Robert Redhammer.
     Spolu s aulami zároveň dnes oficiálne otvorili univerzitný vedecký park STU, ktorý sa tiež nachádza v lokalite Mlynskej doliny. Študenti, ale aj pedagógovia môžu v rámci parku využívať novú výpočtovú techniku, cloudové riešenia, dátové centrum či laboratória vybavené novou technikou pre výskumné a vedecká bádanie.
     Dobudovaním parku sa podľa rektora STU dostala univerzita na európsku úroveň. "Sme presvedčení, že tieto investície nám pomôžu dostať sa do európskej spolupráce a získavať zdroje priamo z Bruselu na medzinárodný vedecký výskum, na elitné projekty," dodal Redhammer.
     STU okrem univerzitného vedeckého parku v Bratislave má ďalší vedecký park v Trnave v rámci Materiálovotechnologickej fakulty. Tento týždeň tu plánujú predstavitelia univerzity otvoriť ďalšie nové pracoviská.
 
Zdroj a foto: TASR
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku