STRIEBORNÝ PIEST SMC

Na základe skúseností z medzinárodnej súťaže „Stríbrný píst“ v Českej republike sa 21. marca v KIA vzdelávacom stredisku Gbeľany uskutoční Medzinárodná súťaž žiakov stredných odborných škôl „Pneumatické, elektropneumatické systémy a priemyselná automatizácia“ STRIEBORNÝ PIEST SMC.

plagát

Jej cieľom je podporiť výučbu priemyselnej automatizácie. Formou súťaže motivovať študentov k ďalšiemu vzdelávaniu nad rámec školských osnov a dať im možnosť porovnať svoje vedomosti a skúsenosti v tvrdej konkurencii stredných škôl z Českej republiky a Slovenska.

Medzinárodná súťaž "Strieborný piest SMC" je určená študentom druhého až štvrtého ročníka stredných technických škôl, ktoré majú v osnovách výuku automatizácie, mechatroniky – všeobecné predmety spojené s obsahom súťaže.
V rámci programu podujatia sa uskutoční tiež workshop s pedagógmi stredných škôl. Súťaž je otvorená k pozorovaniu aj pre zástupcov stredných škôl, ktoré sa do nej so žiakmi aktívne nezapoja.

Štátny inštitút odborného vzdelávania a organizátor súťaže SMC Priemyselná automatizácia, s.r.o. Teplička nad Váhom, spolu s  SMC Industrial Automation CZ s.r.o. Brno  organizáciu aktivity potvrdili v roku 2022 Memorandom. Súťaž je zaradená do systému súťaží Skills Slovakia podporovaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky