Stredoškoláci budú prezentovať vlastné výrobky a služby na výstave JUVYR

23.11.2010

     V dňoch 24. - 25. novembra 2010 sa uskutoční v poradí už 19. ročník celoslovenskej výstavy výrobkov a služieb žiakov stredných odborných škôl JUVYR. Na jej slávnostnom otvorení sa zúčastní štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Jaroslav Ivančo. Na podujatí sa budú aj tento rok prezentovať medzinárodné cvičné firmy, v rámci ktorých budú môcť študenti zažiť atmosféru simulovaného cvičného predaja.
     Po slávnostnom otvorení sa o 10.00 hod. uskutočnia celoštátne súťaže v učebných odboroch maliar a inštalatér, vo štvrtok 25. novembra si zmerajú svoje sily dievčatá v študijnom odbore kozmetička a vizážistka.

Celoslovenská výstava JUVYR je zameraná na prezentáciu odborných zručností stredoškolákov s cieľom prilákať čo najväčší počet žiakov základných škôl, ktorí sa rozhodujú pri výbere svojho budúceho  štúdia.  Žiaci majú možnosť sledovať aktivity a prezentácie  odborných škôl, kreativitu a manuálnu zručnosť jednotlivých profesií, ale môžu sa aj sami zapojiť do procesu tvorby výrobkov.

Miesto a čas otvorenia veľtrhu:
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Náb. arm. gen. L. Svobodu 3, Bratislava, 9.00 hod.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku