Štátny tajomník Peter Krajňák sa zúčastnil na slávnostnom otvorení akademického roka na PU v Prešove

21.09.2016
      Jubilejný 20. akademický rok Prešovskej univerzity (PU) v Prešove otvorili tento týždeň za účasti štátneho tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka.
     Na slávnostnom podujatí, ktoré sa konalo v priestoroch Divadla Jonáša Záborského, sa ako zástupca ministerstva prihovoril študentom aj vedeniu štvrtej najväčšej univerzity na Slovensku a vo svojom príhovore sa venoval najmä predstaveniu národného programu vysokoškolského vzdelávania.
     Rektor univerzity Peter Kónya priblížil očakávania, s ktorými škola vstupuje do nového akademického roka. „Prvý dobrý signál je, že máme študentov o málo viac ako minulého roku. Momentálne máme viac ako 9350 študentov. Napriek problémom s poklesom počtu maturantov sa tohto roku našej univerzity tento pokles netýka. Potešiteľné je aj to, že máme 315 ukrajinských študentov, čo je nárast takmer o 200 percent oproti minulému roku,“ uviedol.
     PU v Prešove má dnes osem fakúlt, na ktorých študuje približne 9 350 študentov a zamestnáva 1 170 pracovníkov.

Foto: TASR
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku