Navigácia
Skočiť na obsah

Štátny tajomník I. Husár: Začínajú sa Hry XXXII. olympiády v Tokiu. Našim športovcom želám veľa úspechov

V japonskom hlavnom meste sa dnes začínajú letné olympijské hry, ktoré potrvajú do 8. augusta 2021. Slovensko bude reprezentovať 41 športovcov, ktorí museli svoje kvality preukázať v náročných kvalifikáciách.

štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár

„Športovcom želám veľa úspechov, osobných rekordov a aby boli na seba hrdí. Tieto hry budú iné, na aké sme zvyknutí, k najlepším výkonom nebudú povzbudzovať ľudia z tribún. No verím, že aj napriek tomu sa našim podarí zo seba dostať maximum,“ zaželal olympionikom štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.

Niektorí slovenskí reprezentanti trénovali aj v Národnom športovom centre (NŠC). „Oddelenie diagnostiky v našom centre poskytlo slovenským olympionikom simuláciu tokijských klimatických podmienok. Technologickým postupom v špecializovanom stane sme im nasimulovali náročné podmienky, v ktorých budú podávať vrcholové výkony na najvýznamnejšom športovom sviatku v metropole Japonska,“ vysvetlil dôležitosť kvalitnej športovej prípravy účastníkov OH Tokio 2020 riaditeľ NŠC Vladimír Baluška.

Tokio je len piatym miestom v histórii, do ktorého sa olympijské hry vrátia. Doplní tak Atény, Paríž, Londýn a Los Angeles. Zaujímavosťou je, že tohtoroční organizátori využijú aj časť športovísk z roku 1964, z ktorých vtedajšia československá výprava priviezla štrnásť medailí. Do programu sa vracajú bejzbal a softbal, novými športami budú lezenie, karate, surfing a skejtboarding.

Tieto i všetky predchádzajúce československé aj slovenské výpravy štartovali na olympijských hrách s finančnou podporou štátu. „Veríme, že zo všetkých 339 medailových kompletov, o ktoré sa bude v Tokiu bojovať, privezú naši reprezentanti čo najviac," dodal Ivan Husár.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky