Štátna tajomníčka Romana Kanovská otvorila fórum doktorandov v Banskej Bystrici

16.10.2015
     Za účasti štátnej tajomníčky rezortu školstva Romany Kanovskej bolo včera v Banskej Bystrici otvorené Slovenské doktorandské fórum 2015. V poradí tretí ročník podujatia sa koná v dňoch 15. a 16. októbra 2015 na pôde Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici a jeho témou sú „Podmienky a motivácie budúcnosti vedy na Slovensku“.
     R. Kanovská vo svojom otváracom príhovore v kontexte výsledkov komplexnej akreditácie povzbudila prítomných doktorandov k publikačnej činnosti, keďže táto oblasť predstavovala istú slabinu vysokých škôl. Rovnako tak vyzvala mladých vedcov k väčšiemu záujmu o študijné či pracovné stáže v zahraničí.
     „Asi len ťažko v minulosti nájdeme obdobie, v ktorom by študenti, ako aj vedeckí či pedagogickí pracovníci mali lepšie možnosti získať vďaka podpore z európskych a štátnych zdrojov neoceniteľné skúsenosti na zahraničných pobytoch“, uviedla R. Kanovská.
     Otvorenia podujatia sa zúčastnil aj rektor hostiteľskej univerzity Vladimír Hiadlovský, ako aj ďalší predstavitelia rezortu školstva, UMB v Banskej Bystrici i širšej akademickej obce.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku