Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová si pripomenula 30. výročie Nežnej revolúcie

19.11.2019

      V piatok 15. novembra 2019 sa v Primaciálnom Paláci v Bratislave za účasti štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgy Nachtmannovej, ako aj podpredsedu Európskej Komisie Maroša Šefčoviča, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislava Mika, veľvyslanca Francúzska Christopha Léonziho, veľvyslanca  Nemecka Joachima Bleickera, zástupcu veľvyslanca Českej republiky a mnohých významných aktérov Nežnej revolúcie konal Spomienkový večer k 30. výročiu udalostí zo 17. novembra 1989.    
         Slávnostné podujatie organizovalo občianske združenie Klub 89. Večer bol venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie a bol spojený s odovzdávaním cien v celoštátnej školskej súťaži – November ’89 a MY. 
     Spomienkový večer sa začal minútou ticha za obete tragédie pri Nitre, ktorá si vyžiadala životy aj viacerých stredoškolákov. Následne hostí privítala riaditeľka Klubu 89 Jana Kotová.
     Odovzdávanie prvých cien súťaže November ’89 a MY sa striedalo s umeleckými vystúpeniami talentovaných žiakov. Súťažilo sa v piatich kategóriách: audiovizuálna tvorba – dokument, audiovizuálna tvorba – voľná tvorba, literárna tvorba – dokument, literárna tvorba – voľná tvorba a retro dizajn 89. Táto akcia bola súčasťou viacročného projektu Naša nedávna história, ktorý inicioval Klub 89 s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
     Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová ocenila kreativitu všetkých výhercov a zúčastnených. Vyjadrila radosť z toho, že sa o našu nedávnu minulosť mladá generácia zaujíma, čo nám dáva záruku zachovania hodnôt a ideálov novembra 89 do budúcnosti.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku