Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová navštívila pracovne Írsko

27.09.2019

     Otvorenie investičného seminára i stretnutia s partnermi venujúcimi sa oblasti vzdelávania na legislatívnej a exekutívnej úrovni boli na programe pracovnej cesty štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgy Nachtmannovej v Írsku.
     Včera 26. 9. 2019 otvorila štátna tajomníčka Investičný seminár pri príležitosti otvorenia prvého honorárneho konzulárneho úradu SR v Galway na slovenskom veľvyslanectve v Dubline.
     V írskom parlamentnom výbore pre vzdelávanie a zručnosti si ďalej vymenila skúsenosti o vzdelávaní žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, o duálnom a vysokoškolskom vzdelávaní či legislatíve v tejto oblasti s predsedníčkou výboru Fionou O’Loughlin. Rovnaké témy boli aj obsahom ďalšieho stretnutia s írskou partnerkou - štátnou ministerkou pre vzdelávanie Mary Mitchell O´Connor. Oľgu Nachtmannovú taktiež oficiálne privítali na zasadnutí dolnej komory írskeho parlamentu.
     V rámci stretnutí si štátna tajomníčka vymenila aj skúsenosti so slovenskými profesormi Martinom Sokolom a Ladislavom Timulákom pôsobiacimi na uznávanej írskej univerzite Trinity College v Dubline.
     Podvečer sa v priestoroch slovenského veľvyslanectva v Dubline uskutočnila slávnostná recepcia pri príležitosti štátneho sviatku SR a otvorenia prvého honorárneho konzulárneho úradu SR v Írsku. Podujatie otvorila štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová, ktorá vyzdvihla dobré vzťahy medzi oboma krajinami. Slovenský veľvyslanec Igor Pokojný slávnostne odovzdal exequatur novej honorárnej konzulke SR Lorraine Higgins, s pôsobnosťou pre západoírsku provinciu Connacht.
     Dnes, 27. septembra sa štátna tajomníčka presunula do mesta Galway, kde pokračuje spomínaný investičný seminár, a taktiež si prezrela priestory novootvoreného honorárneho konzulárneho úradu SR.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku