Spoznajte samoriadiace vozidlá prostredníctvom YouTube kanál CVTI SR

  • Dátum: 20.05.2020

Umelá inteligencia zasiahla do automobilového priemyslu na rôznych úrovniach. Vývoj autonómnych, samoriadiacich vozidiel nie je možný bez podpory technológií a metód umelej inteligencie a cloudových služieb.

Okrem samotného vozidla sa tieto technológie používajú na monitorovanie šoférov, pri určovaní poistného, a samozrejme, aj v procese návrhu, vývoja a výroby vozidiel.
Mnohé ďalšie technológie vyvíjané pre drony sa v súčanosti využívajú pre autonómne autá na zlepšenie ich schopností a tiež na zvýšenie bezpečnosti ich prevádzky.

CVTI SR, v rámci aktuálne pripravovaných podujatí dostupných prostredníctvom jeho YouTube kanálu, pozýva pozrieť si videozáznam z prednášky Ing. Ivany Budinskej, PhD., pod názvom Umelá inteligencia a autonómne vozidlá. Prednášajúca sa zameriava na niektoré špecifické metódy a technológie umelej inteligencie, ktoré sa priamo využívajú v autonómnych autách. Okrem toho sa venuje aj etickým a legislatívnym problémom súvisiacim s prevádzkou autonómnych áut.

 

Videozáznam je zverejnený na YouTube CVTI SR.

 

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku