Športovcom roka sa stala lyžiarka Petra Vlhová

20.12.2019

     Za účasti ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej vyhlásili včera v Bratislave výsledky ankety Športovec roka 2019. Medzi jednotlivcami sa ním prvýkrát stala úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome Petra Vlhová pred biatlonistkou Anastasiou Kuzminovou a cyklistom Petrom Saganom.
     V rámci podujatia odovzdala ministerka školstva ocenenie v kategórii Športová legenda niekdajšiemu úspešnému bežcovi na 800 a 1500 m Jozefovi Plachému.
     „Som veľmi rada, že MŠVaŠ SR mohlo finančne podporiť toto podujatie. Je mimoriadne dôležité, aby sa šport stal súčasťou života detí aj dospelých. A práve dnešní ocenení môžu byť inšpiráciou pre všetky vekové kategórie. Pán Plachý je príkladom vytrvalej práce na sebe samom a ani vo svojom veku sa neprestal venovať športovým aktivitám. Šport seniorov je mimoriadne dôležitý, pretože udržiava našich blízkych pri aktivitách spojených s komunikáciou a okolitým svetom. Všetkým oceneným prajem veľa úspechov a veľa síl do ďalšej práce,“ uviedla ministerka Martina Lubyová.
     V kategórií športových kolektívov si prvenstvo odniesla hliadka vodných slalomárov 3xC1 v zložení Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš, ktorí sa v tomto roku opäť stali majstrami sveta. Na druhom mieste skončili hokejbalisti Slovenska a na treťom štvorkajak na 500 metrov v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek.

Foto: TASR

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku