Slovenských paralympionikov prišla podporiť aj štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová

19.03.2018
     Včera 18. marca 2018 sa slávnostným ceremoniálom ukončili XII. zimné paralympijske hry (ZPH), ktoré sa od 9. marca 2018 konali v kórejskom Pjongčangu. Na záverečné dni podujatia sa k slovenskej paralympijskej delegácii pripojila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.
      Slovensko v Južnej Kórei reprezentovalo 15 športovcov, ktorí súťažili v dvoch disciplínach: alpskom lyžovaní a curlingu na vozíku. Celková bilancia našich reprezentantov je zbierka jedenástich cenných kovov (6 zlatých, 4 strieborné a jedna bronzová medaila). V medailovom poradí krajín sme skončili na výbornom siedmom mieste.
     Vo štvrtok 15. marca sa štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová zúčastnila na slávnostnom odovzdávaní medailí v disciplíne slalom žien so zrakovým znevýhodnením. Zlaté medaily pri tom odovzdala našim reprezentantkám Henriete Farkašovej s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. Rožňavčanka Henrieta Farkašová sa dokonca stala vôbec najúspešnejšou športovkyňou celej paralympiády, keď získala spolu štyri zlaté a jednu striebornú medailu.
     Spolu so štátnou tajomníčkou sa na ZPH 2018 zúčastnila aj riaditeľka Antidopingovej agentúry SR Žaneta Csáderová.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku