Slovensko a Nemecko budú užšie spolupracovať v oblasti duálneho vzdelávania

25.09.2015
     Užšiu spoluprácu medzi Slovenskom a Nemeckom v oblasti duálneho systému odborného vzdelávania na stredných školách deklarovali dnes v Novom Meste nad Váhom minister školstva Juraj Draxler a štátny tajomník Spolkového Ministerstva pre vzdelávanie a výskum Georg Schütte. Symbolicky na pôde firmy Manz, ktorá sa medzi prvými zapojila do duálneho vzdelávania na Slovensku, podpísali Spoločné prehlásenie o spolupráci v odbornom vzdelávaní a príprave medzi oboma krajinami.
     „Nemeckí partneri majú obrovské množstvo skúseností a dnes deklarovali, že sú pripravení aktívne nám pomáhať a odovzdávať tieto svoje skúsenosti,“ uviedol minister J. Draxler. Spoločné prehlásenie zakotvuje ochotu oboch strán podporovať odborné vzdelávacie projekty zamerané na duálne vzdelávanie, pomáhať zamestnávateľom i školám zvyšovať počet žiakov stredných odborných škôl a všeobecne atraktivitu odborného vzdelávania.
     Podpis dokumentu nadviazal na odborné fórum o duálnom vzdelávaní, ktoré sa konalo v priestoroch Strednej priemyselnej školy v Novom Meste nad Váhom – jednej zo škôl, ktoré vstúpili do duálneho systému. Fórum organizovala Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora.
     „Je na nás všetkých – politikoch, zamestnávateľoch i predstaviteľoch škôl, aby sme zavádzanie tohto systému ďalej podporovali a zviditeľňovali aj takýmto spôsobom, ako dnes v Novom Meste nad Váhom,“ uviedol vo svojom príhovore k účastníkom fóra minister Draxler.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku