Slovenskí stredoškoláci svetovou špičkou vo wordprocessingu

05.08.2015
     Zlatú a striebornú medailu vybojovali slovenskí stredoškoláci na 50. INTERSTENO kongrese v Budapešti. Na celosvetovej súťaži žiakov stredných škôl v spracovávaní informácií na počítači sa zúčastnilo 600 súťažiacich z 35 krajín a piatich kontinentov.
     Slovensko v Budapešti reprezentovali štyria mladí stredoškoláci, ktorí sa v marci na Celoslovenskej súťaži v spracovaní informácií na počítači v Námestove umiestnili na popredných miestach.
     Najväčší úspech dosiahol Patrik Žori, ktorý sa stal juniorským majstrom sveta v disciplíne Wordprocessing (spracovanie informácií na počítači) a striebornú medailu v disciplíne Odpis textu na rýchlosť získal Branislav Beňovič. Ten sa zároveň stal absolútnym víťazom 13. ročníka medzinárodnej internetovej súťaže INTERSTENO 2015. Kongres, ktorého cieľom bolo preveriť zručnosti a kreativitu žiakov, ale aj ich motivovať k samostatnosti a zodpovednosti, sa konal v medzinárodne uznávanej Corvinus University v dňoch 18. až 24. júla 2015.
     Národné kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači organizovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania, ktorý je zároveň odborným garantom súťaže.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku