Navigácia

Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková sa so sezónou Svetového pohára rozlúčila štvrtým miestom

Nad sily skúsenej Slovenky bola len domáca Emily Harropová, ktorá sa tiež stala celkovou víťazkou hodnotenia disciplíny v tohtosezónnej edícii Svetového pohára.

Jagerčíková v kvalifikácii pre nasadzovanie dosiahla 20. najlepší čas, najrýchlejšia bola Harropová. V prvom z piatich štvrťfinále finišovala Slovenka druhá práve za francúzskou konkurentkou. V semifinále jazdili tiež spolu a Harropová skončila prvá, Jagerčíková tretia.

Vo finále francúzska reprezentantka potvrdila vynikajúcu formu a zvíťazila s náskokom sedemnástich sekúnd pred slovenskou skialpinistkou, čím potvrdila zisk malého glóbusu.

V hodnotení disciplíny Harropová nazbierala 490 bodov, Jagerčíková 419. Rodáčka z Polomky, ktorá dlhodobo žije vo Francúzsku, končí aktuálnu sezónu ako šiesta žena svetového rebríčka skialpinistiek.

Marianna Jagerčíková sa práve v šprinte stala v prvej polovici februára majsterkou Európy, Francúzka Harropová tam brala bronz.

Šprint je Jagerčíkovej najobľúbenejšou a najúspešnejšou disciplínou. Je v nej dvojnásobnou vicemajsterkou sveta a trikrát v ňom ovládla preteky Svetového pohára.