Slovenky sú majsterky Európy do 18 rokov, Daubnerová: "Veľká motivácia"

Mladé slovenské tenistky sa z minulotýždňových majstrovstiev Európy vrátili ovenčené úspechmi. Nikola Daubnerová a Nina Vargová triumfovali vo štvorhre na šampionáte hráčok do 18 rokov vo švajčiarskom Klostersi. Najvyššie nasadená dvojica zdolala vo finále domáci pár Karolina Kozaková, Celine Naefová 6:2, 6:7 (2), 10:3.

Na snímke slovenské tenistky zľava Mia Pohánková, Soňa Depešová, Nikola Daubnerová a Nina Vargová pózujú s medailami počas tlačovej konferencie Slovenského tenisového zväzu (STZ) v Bratislave v pondelok 25. júla 2022.

Daubnerová bojovala o medailu aj v dvojhre, no nad jej sily bola vo štvrťfinále jednotka "pavúka" a neskoršia víťazka turnaja Victoria Jimenezová Kasintsevová z Andorry, ktorej podľahla 2:6, 7:5, 4:6. Kasintsevová figuruje v pondelňajšom vydaní svetového rebríčka WTA na 157. pozícii. "Ďakujem Ninke za výborný týždeň, veľmi som si to užila. Dokázali sme, že napriek tomu, že sme dlho nehrali spolu, stále sa dobre poznáme. Výborne sme sa dopĺňali na kurte, naše výkony sa celý týždeň zlepšovali. S dvojhrou som spokojná, dokázala som, že môžem hrať aj proti dievčatám, ktoré sú v rebríčku veľmi vysoko. Je to pre mňa veľká motivácia. Vždy je veľká česť reprezentovať krajinu. Čakajú na nás ME družstiev, aj tam chceme odovzdať všetko, čo vieme," povedala Daubnerová.

Mladým Slovenkám pomohla aj trénerka a bývalá deblová špecialistka Janette Husárová. "Poprosili sme ju, aby nám dala cenné rady. Dievčatá sú odmalička dennodenne spolu, ale až na ME sme ich dali dokopy. Finále bolo veľmi dramatické, začali sme ho hrať v sobotu, ale za stavu 2:0 a 40:15 ho prerušili pre dážď, museli sme dohrávať v nedeľu poobede. Dievčatá to dotiahli do úspešného konca. Druhý set sa Švajčiarky zlepšili a vyrovnali, dievčatá nezačali supertajbrejk dobre, prehrávali 0:2, pripísali si však šnúru deviatich bodov, súperky jednu loptičku stiahli, ale rozhodujúci supertajbrejk sme vyhrali 10:3. Chcel by som vyzdvihnúť aj Nikolin výsledok v dvojhre, prehrala 4:6 v treťom sete. Bol to obrovský boj, rozhodli skúsenosti hráčky z Andorry, ktorá vyhrala celý turnaj," povedal Martin Zathurecký, tréner Daubnerovej a Vargovej.

O titul majsterky Európy bojovala v nedeľu aj Mia Pohánková v kategórii dievčat do 14 rokov. Deviata nasadená hráčka však v českom Moste podľahla domácej turnajovej jednotke Alene Kovačkovej 7:5, 2:6, 4:6. So Soňou Depešovou zároveň získala aj bronz vo štvorhre. "Každý zápas bol lepší a lepší, snažila som sa bojovať za každú cenu, aj keď som prehrala prvý set. Štvrťfinále aj semifinále som obrátila, vo finále som viedla po prvom sete, snažila som sa to dotiahnuť do úspešného konca, ale nepodarilo sa to. Súperka bola o pár loptičiek lepšia. Teším sa na MS do Prostějova, dúfam, že sa nám to tam podarí dotiahnuť aspoň do finále," uviedla Pohánková. Úspech svojich zvereniek vyzdvihol na pondelňajšej tlačovej konferencii tiež reprezentačný tréner mládeže Rudolf Horváth: "Dievčatá odohrali semifinálovú štvorhru veľmi solídne po celom týždne, získali si rešpekt všetkých kolegýň, s ktorými súťažia. Pohánkovej finálová účasť bola nesmierne prekvapenie a je to krásny výsledok, ktorý dosiahla. V trojhodinovej bitke proti európskej jednotke odovzdala na kurte všetko, čo vedela. Bola to perfektná prezentácia slovenského tenisu na medzinárodnom fóre."


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky