Školský pohár má motivovať žiakov k pohybu

26.08.2011

     Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca sa dnes zúčastnil na tlačovej konferencii, na ktorej Slovenský futbalový zväz (SFZ) a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR predstavili spoločný projekt pod názvom Školský pohár 2011/2012.
     Ide o školskú súťaž v malom futbale chlapcov a dievčat základných škôl do 13 rokov, ktorá chce motivovať žiakov k pohybovej aktivite. Do turnaja sa môžu školy prihlásiť do 16. septembra 2011 prostredníctvom portálu školského športu www.skolskysport.sk.   
     „Poznáme štatistiky, ktoré hovoria, že deti sa u nás hýbu čoraz menej a majú stále viac chorôb. Cesta, ako proti tomu bojovať, je práve „rozpohybovať" ich. Chceme, aby sa na Slovensku športovalo masovo. Zdá sa mi až neuveriteľné, koľko detí má doň byť zapojených. Považujeme za veľmi dobré, že SFZ sa sústreďuje aj na dievčatá," uviedol na tlačovej konferencii minister Eugen Jurzyca.
     Do konca roka 2011 sú naplánované školské a obvodné kolá, neskôr krajské a v termíne 28. - 30. mája 2012 záverečné vyvrcholenie za účasti šestnástich chlapčenských a rovnakého počtu dievčenských družstiev. Víťazné družstvá na okresných a krajských kolách môžu okrem pohárov a medailí vyhrať aj zaujímavé vecné ceny. Prvé tri družstvá na celoslovenskom finále získajú pre svoje školy finančné odmeny, a to za 3. miesto 1 000 eur, za 2. miesto 2 000 eur a víťazi prilepšia svojej škole sumou 3 000 eur.

Bratislava 26. august 2011

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku