Navigácia

Škola vo Sv. Antone bude mať rýchly internet, stavbu siete dnes kontroloval minister

     Už len niekoľko desiatok metrov výkopu delí pracovníkov od školy vo Svätom Antone, aby ju pripojili prostredníctvom optickej siete na vysokorýchlostný internet. Škola je jednou z vyše 200 na Slovensku, ktoré sa zapojili do projektu ministerstva školstva SR s názvom Digitálne učivo na dosah. Postup prác dnes prišiel skontrolovať do obce minister školstva Juraj Draxler.
      "Tento projekt prináša do škôl všetok servis, ktorý potrebujú. Ministerstvo navyše pri ňom garantuje minimálne päťročný podporný servis," povedal Draxler. Školy budú mať napríklad aj možnosť pripojenia na WiFi. Celá služba je pritom bezplatná.
      Projekt sa skúšobne realizuje vo vyše 200 školách v piatich okresoch. Momentálne je položených asi 45 % dĺžky optických káblov.
      Podľa ministra je dôležité, aby sa v školách zjednotila digitálna infraštruktúra. Projekt navyše prinesie rýchly a garantovaný prístup k digitálnemu edukačnému obsahu rezortu školstva. "Práve tento projekt má ukázať, akým spôsobom budeme digitalizáciu škôl v budúcnosti robiť," pripomenul. Počet škôl, ktoré chcú zlepšiť svoje komunikačné prístupy, je totiž stále veľký. Prvé školy budú zapojené už po 24. septembri, hneď po spustení celého systému.
      Zlepšenie vyučovacieho procesu a zrýchlenie práce s internetom si po vybudovaní optickej siete sľubuje aj riaditeľ Základnej školy s materskou školou Ferdinanda Coburga vo Sv. Antone Ladislav Labuda. "Aj keď majú naši žiaci i učitelia dobré počítačové vybavenie, vylepšenie dostupnosti informácií prostredníctvom rýchlych sietí a WiFi nám výrazne pomôže," povedal.

Zdroj a Foto: TASR

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky