ŠIOV vyhodnotil súťaž o najlepšie logo

03.08.2016

     Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) vyhodnotil súťaž o najlepšie logo organizácie, ktorá bola určená študentom stredných škôl. Víťazný návrh má byť podnetom na vytvorenie nového loga ŠIOV.
     Po 25 rokoch pôsobenia sa Štátny inštitút odborného vzdelávania rozhodol pre redizajn svojho loga a následnú revitalizáciu celej identity organizácie. Pre tento zámer sa rozhodol využiť kreatívny potenciál študentov stredných škôl a v máji 2016 vyhlásil Súťaž o najlepšie logo ŠIOV-u. SIOV_logo1Víťazný návrh sa mal stať podnetom pre vznik nového vizuálu loga organizácie priamo riadenej Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.
     Do súťaže sa zapojilo 30 žiakov stredných škôl z rôznych kútov Slovenska. Víťazom sa nakoniec stal Adam Varga, študent druhého ročníka Gymnázia na Ul. Ľudovíta Štúra v Michalovciach. Výsledkom jeho práce nie je iba samotný grafický návrh loga, ale taktiež jeho zapracovanie do vizuálov firemných dokumentov. Odmenu, ktorou bol tablet a diplom, si prevzal z rúk riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michal Bartóka.
     "Adamove spracovanie a prezentácia návrhu loga nás všetkých prekvapilo svojou profesionalitou“, zhodnotil riaditeľ ŠIOV Michal Bartók.

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku