ŠIOV a EPALE spoluorganizujú Týždeň celoživotného učenia 2021

  • Foto: ŠIOV
  • Dátum: 08.11.2021

Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) a EPALE Slovensko aj tento rok podporili Týždeň celoživotného učenia, ktorý organizuje Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých (AIVD) a pripravili niekoľko vzdelávacích podujatí zameraných na profesionálov v odbornom vzdelávaní i vzdelávaní dospelých.

logo ŠIOV

Týždeň celoživotného učenia upozorňuje na význam celoživotného učenia sa a snaží sa túto myšlienku priblížiť širokej verejnosti. Záujemcovia môžu navštíviť prednášky, modelové hodiny, workshopy a diskusie na celom Slovensku. Jeho hlavným zámerom je prinášať vzdelávacie príležitosti pre všetkých a otvárať celospoločenskú diskusiu o celoživotnom učení sa na Slovensku.

Súčasťou programu Týždňa celoživotného učenia je tradične aj udeľovanie cien Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých výnimočným osobnostiam, projektom a organizáciám vo vzdelávaní dospelých, ktorú v roku 2020 získalo aj EPALE Slovensko.

ŠIOV v tomto roku  pripravil sériu workshopov zastrešených pod názvom Online akadémia - Iniciatívy Európskej únie vo vzdelávaní, ktoré budú zamerané na iniciatívy EPALE, EQAVET a EUROPASS:

10. 11. 2021 - Vzdelávanie dospelých (EPALE a Európsky program v oblasti vzdelávania dospelých)

18. 11. 2021 - Kvalita vo vzdelávaní (EQAVET)

23. 11. 2021 -  EUROPASS

Čo všetko ponúka platforma EPALE a ako to môžete ďalej využiť vo svojej práci?

Prečo je dobre napísaný EUROPASS životopis optimálnym nástrojom na získanie práce snov?

Ako budovať kultúru kvality vo svete vzdelávania?

Čo nové v tejto oblasti vám čoskoro ponúkneme?

Nielen na tieto otázky sa budeme snažiť odpovedať počas online stretnutí, vždy medzi 14:00 a 15:00 hod. Okrem nových informácií môžete vyhrať zaujímavé ceny – stačí sa zaregistrovať a zodpovedať na otázky, ktoré budú uverejnené na Celoživotné vzdelávanie v SR | Facebook  od 8. 11. 2021.

Celoživotné vzdelávanie spočíva aj v spoznávaní a využívaní dostupných zdrojov a nástrojov.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku