Navigácia

Rezort školstva podporuje kampaň proti obchodovaniu s ľuďmi

     S cieľom upozorniť mladých ľudí na riziká spojené s cestovaním za zážitkami a prácou pripravilo Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) informačnú kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi. Jej súčasťou sú aj vizuály, ktoré prinášame pri príležitosti Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Ten pripadá na 18. október.
     Vizuál komunikačnej kampane sa rezort vnútra rozhodol vytvoriť v spolupráci s MŠVVaŠ SR v rámci šírenia povedomia o fenoméne nachytávania obetí za účelom obchodovania s ľuďmi prostredníctvom podvodného správania pri ponukách práce alebo cestovania.
     Zdanlivo lákavé ponuky sa môžu pre mladých ľudí skončiť aj tragicky, ak si neoveria všetky skutočnosti, ktoré im majú zabezpečiť pohodlnosť a bezpečie. Pri pracovných ponukách je dôležité jasne poznať pracovnú zmluvu, miesto výkonu práce a ubytovania. Pri cestovaní do zahraničia za prácou je to ešte o to dôležitejšie, že sa môžu ocitnúť v prostredí, ktoré je im cudzie, v niektorých prípadoch nemusia ovládať reč a následne sa dovolať pomoci býva náročné. Preto odporúčame byť vždy opatrní a prezieraví aj pri hľadaní si práce nielen doma, ale aj v zahraničí.


 

Súbory na stiahnutie


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky