Rezort školstva oslávi Medzinárodný deň detí bohatým programom na bratislavskej Železnej studničke

Hlavolamy, kvízy, maľovanie na plátno, rôzne športové súťaže či aktivity rozvíjajúce vzťah k ochrane prírody. Na to všetko a ešte veľa iného sa môžu deti tešiť 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v bratislavskej lokalite Železná studnička. Čaká ich pestrý program, zaujímavé ceny a kopec zábavy.

pozvánka

Medzinárodný deň detí je sviatok, ktorý sa na Slovensku slávi od roku 1952. V tento deň si rezort školstva spolu s priamo riadenými organizáciami pripravil množstvo aktivít,
pri ktorých sa zabavia nielen tí najmenší, ale zaujmú aj dospelých.

„Po dvoch rokoch, kedy sme sa nemohli osobne stretávať, sme sa rozhodli osláviť deň detí s rodičmi a deťmi touto akciou. Všetci si môžu skúsiť vedecké pokusy, prácu s robotmi, maľovanie, športové aktivity, spoznajú sokoliarstvo či aktivity venujúce sa ochrane prírody. Verím, že mnohí tu aj spoznajú zamestnancov rezortu a zistia, že ich práca nie je iba o sedení v kancelárii. Je hlavne o tom, aby sme deťom odovzdali čo najlepšie vzdelanie, nadchli ich a pomohli im pripraviť sa na život,“ priblížil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Na svoje si prídu mladí vedci, pre ktorých budú pripravené rôzne logické hlavolamy, 3D tlačiareň, laserový vyrezávač, či roboty. Na názorných ukážkach im budú vysvetlené viaceré fyzikálne princípy, ktoré si budú môcť vyskúšať napríklad aj počas pretekov papierových lietadielok, ktoré si sami vyrobia.

Nachystané budú takisto aj rôzne kvízy, anketa, kde budú môcť deti hlasovať, čo by chceli v škole zmeniť, technické škôlky, interaktívne aktivity, či spoznávanie života ľudí s rôznymi obmedzeniami. „Deti počas dňa budú mať príležitosť zistiť, aké to je mať dyslexiu, a to vďaka simulujúcim okuliarom, alebo cez simulujúce rukavice zažijú svet dysgrafika, spoznajú svet nevidiach, či telesne postihnutých,“ priblížila štátna tajomníčka Svetlana Síthová.

Deti takisto čaká množstvo pohybových aktivít, ako napríklad puzzle naháňačka, prekážkový beh, diskgolf, preťahovanie lanom, či ďalšie športové aktivity.

V neposlednom rade sa môžu tešiť na sokoliarske vystúpenie, ktoré pripraví ZŠ Maximiliána Hella zo Štiavnických Baní, spoznávanie prírody interaktívnou formou, ako napríklad ukážky zvukov zvierat, nahliadnutie do sveta netopierov, či lesov okolo nás.

„Počas celého dňa sa bude veľa súťažiť, spoznávať, veríme, že aj smiať a že všetci zažijeme deň, na ktorý budeme spomínať,“ uzavrela Síthová.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky